عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
سه شنبه 27 مهر 1400 | 9:25

دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مشکین دشت با هیات رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

1400/06/17

در این نشست بر تعامل هرچه نزدیک تر مجموعه مدیریت شهری مشکین دشت و سازمان به منظور جلوگیری از سواستفاده فرصت طلبان و متخلفین در عرصه ساخت و ساز منطقه تاکید شد

روز سه شنبه شانزدهم شهریور هیات رییسه سازمان میزبان شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مشکین دشت بودند.


در این جلسه آقایان مهندس قنبری ریاست، دکتر غفاری خزانه دار ودکتر ذوقی از اعضای هیات مدیره ، مهندس محمد پوررجب مدیر اموردفاتر نمایندگی، مهندس گل سرشت رییس دفتر نمایندگی سازمان در مشکین دشت حضور داشتندبه بیان مطالبی در رابطه با موضوعات سازمان نظام مهندسی و آقایان بغدادی، حاتمی، نیک مرام، بقیازی خلیلی به بیان موضوعات شهری شهر مشکین دشت، پرداختند.
در ابتدا  مهندس قنبری ریاست سازمان ضمن تبریک انتخاب اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر مشکین دشت، تصمیم اعضای شورا برای ابقای شهردار مشکین دشت را شایسته برشمرد.


ریاست سازمان نظام مهندسی البرز با تشریح خدمات سازمان نظام مهندسی جهت تسهیل و تسریع امور مالکان و سازندگان، استفاده از مهندسان بومی از پتانسیل و تعیین امتیاز بیشتر مهندسان در کارهای ارجاعی شهر مشکین دشت را از سیاست های هیات مدیره سازمان برشمرد.

وی با اشاره تعیین و اعلام تعرفه خدمات مهندسی، بر اساس قانون، و برمبنای درصدی از هزینه ساخت مسکن  که به تصویب شورای مرکزیسازمان رسیده و توسط وزارتخانه راه و شهرسازی به کل کشور ابلاغ می شود، تاکید کرد در حال حاضر تعیین چهار طراح و چهار ناظر برای کلیه پلاک ها  با توجه قانون و تاکید رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری الزامی است.


مهندس قنبری بررسی نقشه ها در دفتر فنی سازمان در اسرع وقت را از جمله خدمات با ارزش سازمان برشمرد که در صورت نقص در نقشه ها، طراح را ملزم می کند  نسبت به برطرف نمودن ایرادها و ارسال مجدد نقشه اقدام نماید.
دکتر بغدادی شهردار مشکین دشت نیز در سخنانی ضمن تشکر از مهندس گل سرشت رییس دفتر نمایندگی مشکین دشت به خاطر تلاش در جهت برقرارری تعامل و همکاری‌ هرچه بهتر شهرداری و سازمان افزود: همکاری و تعامل نزدیک دو مجموعه مانع سواستفاده فرصت طلبان خواهد شد.


در گذشته از خلا های موجود بین دو ارگان سو استفاده هایی گردیده است ولی خوشبختانه در این دوره این خلاء به صفر رسید و از عملکرد دفترنمایندگی مشکین‌دشت ابراز رضایت نمودند. در ادامه به دغدغه‌های عدالت محور و حاشیه نشینی مردم در کنار قانون مداری اشاره کردند.


سپس دیگر منتخبین مردم در شورای اسلامی شهر مشکین دشت  نیز به بیان مسایل و مشکلات موجود در کارهای کوچک شهر مشکین دشت پرداختند و با توجه به محرومیت های موجود دراین منطقه، خواستار اتخاذ تدابیر و تصمیمات کارگشا و راهکارهای قانونی با هماهنگی با استانداری و وزارتخانه های مرتبط شدند.نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی