عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
چهارشنبه 7 مهر 1400 | 10:23

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل استاندارد استان البرز و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

1400/03/26

سومین تفاهم نامه مشترک میان روسای دو سازمان تبادل شد

روز سه شنبه 25 خردادماه 1400 ، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز میزبان خانم مهندس فتانه شکرالهی مدیرکل استاندارد البرز و همراهان وی بود.

در این نشست که به منظور امضای تفاهم نامه همکاری مشترک دو سازمان برنامه ریزی شده بود، مدیرکل استاندارد استان البرز ضمن تشکر از همکاری خوب و مستمر سازمان نظام مهندسی البرز در راستای استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و ساز های استان و همچنین تشکر از جدیت و پیگیری اعضای کمیته مشترک افزود: دکتر شریعتی رییس کل استاندارد کشور، در نامه ای به دکتر خرم ریاست محترم نظام مهندسی ساختمان کشور خواستار همکاری تمامی ارگانهای ذیربط و سازمان های نظام مهندسی استان ها در جهت حصول اطمینان از استفاده مصالح ساختمانی استاندارد شده است که این مکاتبه می تواند پایه توسعه همکاری های نظام مهندسی و استاندارد باشد.مدیر کل استاندارد البرز درخواست کرد با همکاری هر دو سازمان گزارشی در خصوص فعالیت های استاندارد سازی مصالح در طول این سه دوره تفاهم نامه به دکتر شریعتی و دکتر خرم ارسال شود تا در روند فعالیت این دو سازمان در استان البرز باشند.


 وی با اشاره به سه دوره همکاری سازمان نظام مهندسی با استاندارد البرز و تفاهم نامه های به امضا رسیده، ضمن تاکید بر اقدامات مثبت انجام شده در این دوره ها از روسای سازمان در این سه سال به ویژه مهندس قنبری به خاطر همراهی خوب وی تقدیر و تشکر کرد.
خانم مهندس شکرالهی همچنین  تاکید کرد: در تفاهم نامه حاضر تاکید بر مواردی است که قابلیت اجرایی بیشتری دارند تا نتایج ملموسی حاصل گردد. وی همچنین تلاش برای ممانعت از پیوند خوردن اجرای تفاهم نامه  با اشخاص را اقدامی مثبت برشمرد .


مهندس قنبری ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز ضمن خوشامدگوییبه میهمانان اظهار داشت: تمامهمه هم و غم سازمان در جهت توسعه استفاده از مصالح استاندارد است  و در این راستا همکاران کمیته استاندارد با برگزاری جلسات منظم هفتگی و بررسی مصالح دارای استاندارد اجباری و ارایه نکات مهم در جهت اطلاع رسانی اعضای محترم و کارفرمایان در سایت سازمان، این مهم را برآورده می نمایند.


وی اظهار داشت: صحبت هایی در خصوص گنجاندن مباحث مربوط به استاندارد در حوزه ورود به حرفه و تمدید و ارتقاء مهندسان و اخذ پروانه اشتغال با اداره مسکن و شهرسازی صحبت هایی شده است و در این راستا نیز گام هایی برداشته شده است که انشالله با این اقدام می توانیم گامی بزرگ در جهت آشنایی مهندسان با حوزه استاندارد مصالح و نحوه پیگیری و نظارت بر انجام مصالح استاندارد در پروژه های ساختمانی شود.قنبری تاکید کرد: همچنین مقرر گردیده است که لیست مصالح ساختمانی دارای استاندارد اجباری در کارتابل کارفرمایان قرار گیرد تا کاملا اطلاع در این حوزه داشته باشند.

در ادامه سومین تفاهم نامه همکاری اداره کل  استاندارد استان البرز و سازمان نظام مهندسی ساختمان  استان البرز به امضای روسای دو مجموعه رسیده و میان ایشان تبادل شد.

استفاده از ظرفیتهای قانونی طرفین به منظور استیفای حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان، اختصاص مباحث استاندارد در دوره های تمدید و ارتقای پایه مهندسان و برگزاری دوره های آموزشی جهت آشنایی کارشناسان کنترل و ترویج ، خدمات آزمایشگاهی بتن و جوش سازمان نظام مهندسی ساختمان و کارفرمایان از مهم ترین بند های این تفاهم نامه است.نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی