عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
سه شنبه 27 مهر 1400 | 8:21

کد خبر : 9345

  • تاریخ انتشار :

  • 1400/03/11

تعداد بازدید : 934 بار

گزارش همایش آموزشی نظارت بر بتن های حاوی روان کننده

1400/03/11

سخنران دکتر احمدی عضو هیات علمی فناوری بتن مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز در راستای دستیابی به اهداف سند چشم انداز 1404، الزاماتی را درخصوص درنظرگیری بتن رده c35 در طراحی های سازهای لحاظ نموده لذا به همین منظور نیاز به افزودنی‌های شیمیایی روان‌کننده (کاهنده آب) یا فوق روان‌کننده (کاهنده قوی آب) اجتناب ناپذیر است.در همین راستا در روز 28 اردیبهشت 1400، همایش آموزشی نظارت بر بتن های حاوی روان کننده  با همکاری شرکت همگرایان تولید، کپکو، توسط واحد آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز به صورت وبینار برگزار گردید.

در این دوره، مهندسین ناظر به صورت عملی و اجرایی با نکات مربوط به نظارت بر بتن‌های حاوی روان‌کننده و فوق روان‌کننده آشنا شدند.

 

در ابتدا ضرورت برگزاری این همایش و مقدمه ای درخصوص مباحث مطرح در آن توسط مهندس تقی پور، مدیرواحد آموزش سازمان بیان گردید و جلسه در اختیار سخنران همایش، جناب آقای دکتر احمدی، عضو هیأت علمی بخش فناوری بتن مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی قرار گرفت.وی در این بخش با ذکر یادبودی از مرحوم دکتر رمضانیان پور سخنرانی خود را آغاز نمودند. معرفی انواع روان کننده ها، استانداردهای مربوط به روان کننده ها، اثرات روان کننده ها و کاهنده های آب و تأثیرات آن بر بتن، کاربردهای آن ها و نحوه انتخاب افزودنی ها برای استفاده در کارخانه و یا در محل پروژه و ملاحظات اقتصادی مرتبط با آن ها بیان گردید.
 
در بخش دوم همایش آقای دکتر عسکری نژاد، معاون آموزش ویژه خدمات فنی و آزمایشگاهی، ضمن بیان کاستی های موجود در استفاده از بتن های حاوی روان کننده، نقش مؤثر شرکت های خدمات فنی و آزمایشگاهی را در ارتقاء کیفی بتن های مورد استفاده در پروژه ها تبیین نمودند. سپس آقای دکتر احمدی ضمن بیان ضوابط حقوقی مربوط به استفاده از افزودنی ها براساس استاندارد ملی بتن آماده و آبا، نقش استفاده از روان کننده ها را در یک نمونه موردی بررسی و تفسیر نمودند.

 
در انتها حاضرین جلسه که متشکل از مهندسین و شرکت های خدمات فنی و آزمایشگاهی در سطح کشور بودند به صورت آنلاین سوالات خود را از سخنران مطرح نموده و پاسخ های بسیار آموزنده ای دریافت نمودند.
بدین ترتیب همایش آموزشی نظارت بر بتن های حاوی روان کننده خاتمه یافته و مطالب بسیار مفیدی در خصوص نظارت بر بتن های حاوی روان کننده به مهندسین محترم آموزش داده شد.
 
در انتهای همایش تقدیرنامه ای از طرف ریاست سازمان توسط آقای دکتر عسکری نژاد تقدیم سخنران آقای دکتر احمدی گردید .
    

جهت مشاهده فایل اطلاعات دوره آموزشی مذکور لطفا کلیک نمایید

جهت مشاهده نمونه گزارش بررسی ضوابط پذیرش مقاومت بتن کلیک نمایید

جهت مشاهده سخنرانی روز بتن لطفا کلیک نمایید

جهت مشاهده فیلم همایش لطفا کلیک نمایید

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی