عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
یکشنبه 14 آذر 1400 | 14:1

کد خبر : 9059

  • تاریخ انتشار :

  • 1399/05/12

تعداد بازدید : 1993 بار

جلسه مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز با شرکت گاز استان

1399/05/12

پیگیری تفاهم های دو جانبه دستور کار این نشست بود

روز چهارشنبه 8 مرداد ماه 98 سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز میزبان  دکتر تقی نژاد مدیر عامل و معاونان شرکت گاز استان البرز بود.

در این نشست که علاوه بر مهندس صنوبر ریاست سازمان ، مهندس شهروز قنبری نایب رییس ، مهندس  هژیر یوسفی و جمعی از مدیران و مشاوران گاز سازمان حضور داشتند، مهندس صنوبرضمن خوشامدگویی به میهمانان با اشاره به راهبرد تعریف شده سازمان در خصوص افزایش طول عمر ساختمان این راهبرد را دارای سه بخش مصالح ، کیفیت اجرا و نگهداری و مراقبت از تمامی عناصر به ویژه تاسیسات و تجهیزات گاز برشمرد که در بخش تاسیسات گاز به طور جدی کمک شرکت گاز مورد نیاز است.


دکتر تقی پور نیز با تایید سخنان مهندس صنوبر بر تعریف طرح پژوهشی مشترک که برای ساخت، نقطه به نقطه موضوعات بررسی شده و طرح قابل اجرا که با تعیین فرآیند کاملی برای ساخت مشخص شه باشد تاکید کرد.
وی افزود :در اجرا موافقم که فرآیندی تعریف شود و تاکید می کنم که اجرای مبحث 22 مقررات ملی ساختمان باید جدی گرفته شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان بر در اختیار بودن مرکز آموزش حضوری و مجازی این شرکت نیز تاکید کرد.

آقای مهندس سپهری فر معاون بهره برداری شرکت گاز استان نیز در سخنانی با تاکید بر ضرورت تعامل دو مجموعه می تواند این تعامل را موجب  اتفاقات خوبی برای استان برشمرد.
وی پیشبرد  شیوه نامه اجرایی گاز با اهمیت خواند و با اشاره به وظایف سازمان نظام مهندسی ساختمان، پیاده سازی مبحث 22 را نیازمند  یک زیر ساخت دانست.


در ادامه این نشست ضمن تاکید بر بررسی موضوع شیوه نامه اجرایی گاز در دو بخش فشار ضعیف و فشار قوی در جلسات آینده، بر اختیارات هیات سه نفره گاز در شیوه نامه تاکید شد و مقرر شد  بررسی صلاحیت مجریان گاز با فهرستی که شرکت گاز در اختیار سازمان قرار می دهد به انجام رسیده و تشکیل پرونده شود و  هیات سه نفره گاز نیز راهکار رتبه بندی و سایر صلاحیت ها از جمله تفسیر پرتو نگاری را ارایه دهد.


در این نشست همچنین ادامه فعالیت شرکت های حقوقی از جمله شرکت های مشاور طبق شیوه نامه اجرایی گاز تحت نظارت سازمان و عضویت در سازمان مانند سایر مجریان و  تشکیل هر چه سریعتر کارگروه راهبردی مبحث  22 جهت تهیه زیرساخت های لازم نیز مورد توافق قرار گرفت.

همچنین استعلام ساختمان های بالای 20 واحد و یا بالاتر از زیر بنای حرارتی 300 متر مربع که نیاز به ایستگاه دارند در ابتدای طرح توسط سازمان نظام مهندسی از شرکت گاز انجام گیرد.

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی