عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
یکشنبه 14 آذر 1400 | 15:36

دیدار شهردار و رییس شورای اسلامی شهر هشتگرد جدید با هیات رییسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

1397/11/23

روز سه شنبه 16 بهمن ماه هیات رییسه سازمان میزبان مهندس اصغر آقایی شهردار و ارمنده رییس شورای اسلامی شهر هشتگرد جدید بودند

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، در این دیدار در ابتدا مهندس ریاحی خواه ضمن خیر مقدم به میهمانان اهداف سازمان را پیگیری و صیانت ازحقوق بهره برداران در کنار حفظ حقوق و شوون مهندسان و رعایت مقررات ملی ساختمان برشمرد.

وی ارتقای کیفیت ساخت ، امنیت شهری  و موضوع پر اهمیت پدافندغیرعامل را از موضوعات مورد پیگیری سازمان در سطح استان برشمرد.

خزانه دار سازمان با اشاره به اینکه در اکثریت خانواذده ها قریب به 70 درصد سرمایه خانوار به تهیه خانه تعلق می گیرد، حفظ و پایداری این سرمایه را  رسالت قانونی سازمان برشمرد که تحقق آن مستلزم حمایت شهرداران و مدیریت شهری شهرهاست.وی از آمادگی سازمان برای ارایه خدمات مشاوره ای به مدیریت شهری هشتگرد جدید در هفت رشته خبر داد.

مهندس قنبری نایب رییس دوم سازمان نیز در سخنانی ارتقای کیفیت ساخت را مهم ترین دغدغه هیات مدیره سازمان دانست و بر لزوم حمایت و همراهی مسوولین شهر و استان در این مسیر تاکید کرد.

در ادامه مهندس آقایی شهردار هشتگرد جدید ضمن تشریح وضعیت شهرسازی در شهر جدید، هشتگرد جدید را جزو 18 شهر جدید کشور دانست که از ابتدا بر اساس اصول شهرسازی بنا شده است.وی افزود: از همکاری سازمان در خصوص ساماندهی سیما و منظر شهری و ساختمان های دوستدار محیط زیست و با بهره وری انرژی  بالا استقبال می کنیم ضمن اینکه به نظر می رسد شهر جدید می تواند شهر پایلوت صدور شناسنامه فنی و ملکی  و مباحثی مانند آن قرار گیرد.

وی با اشاره به همایش سرمایه گذاری که روز 29 بهمن در هشتگرد جدید برگزار می شود از اعضای هیات مدیره سازمان دعوت کرد تا در این همایش حضور داشته باشند.در ادامه مهندس صنوبر نایب رییس اول سازمان با اشاره به توافقات به عمل آمده در کرج و فردیس، درخصوص توافق با سازندگان در مورد تخلفات پرتکرار پیش از آغاز به کار پروژه ساختمانی، این موضوع را موجب جلوگیری از معضل ساخت و ساز دونقشه ای و امکان صدور شناسنامه فنی و ملکی برای ساختمان ها دانست و به شهردار و شورای اسلامی شهر هشتگرد جدید پیشنهاد داد تا بررسی فنی وضعیت ساخت و ساز و تخلفات پرتکرار، درخواست خود را برای تصویب این توافقات به کمیسیون ماده 5 استان ارسال نمایند. وی از آمادگی سازمان جهت ارایه مشاوره در این خصوص خبر داد.

در انتها مقرر شد موضوعات همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز و شهرداری هشتگرد در قالب یک تفاهم نامه مشترک تدوین و به امضای طرفین برسد.


نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی