عضویت آموزش کنترل و ترویج خدمات مهندسی گاز و آبفا ارتباط با بازرسان ارتباط با ریاست آمار آنلاین

  • به سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرزخوش آمدید.
  • شماره سامانه پیام کوتاه سازمان: 30008356
  • پست الکترونیک: info@alborz-nezam.ir
یکشنبه 3 مرداد 1400 | 1:55

کد خبر : 2035

  • تاریخ انتشار :

  • 1393/04/03

تعداد بازدید : 13136 بار

چک لیست مشخصات گودبرداری و سازه نگهبان خرپایی

1393/04/03

ندارد


الزامات طرح پایدار سازی به روش سازه نگهبان خرپایی:
1-    تکمیل نمودن چک لیست سازه نگهبان خرپایی (موجود در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، قسمت خدمات مهندسی) و ممهور شدن آن به مهر و امضای طراح، ناظر و مجری ذیصلاح.
توجه: در چک لیست موجود فرم شماره 2 به ازای تمامی دیوارهایی که جهت پایدارسازی آنها از روش بیان شده استفاده شده است بایستی تکمیل گردد.
2-    در دیوار هایی که از روش شیب پایدار جهت رمپ و پایدار سازی استفاده شده است شیب پایدار آن با توجه به آنالیز های مربوطه در دفترچه طراحی و نقشه ارائه شود.
3-    طراح محترم لازم است طرح اقتصادی و فنی جهت پایدار سازی ارائه دهد و از طراحی سازه نگهبان سنگین و غیر اقتصادی پرهیز نماید.
4-    در نقشه ها، روش اجرای سازه نگهبان خرپایی (صفحات 54 الی 57 کتاب اصول و مبانی گودبرداری و سازه نگهبان تهیه شده در دفتر تدوین وترویج مقررات ملی ساختمان) ارائه گردد.
5-    در قسمت توضیحات نقشه های سازه نگهبان پارامترهای مکانیکی خاک که طراحی براساس آن انجام شده است ارائه شود.
6-    جهت پایدارسازی و جلوگیری از هوازدگی ترانشه خاکی در فاصله بین سازه های خرپایی از رویه شاتکریتی استفاده شود و لازم است مشخصات فنی شاتکریت در نقشه و فرم های چک لیست بیان گردد.
7-    در نقشه ها سایت پلان، محل و عمق گود و همچنین سازه های مجاور به همراه کاربری آنها (ساختمان ها با بیان تعداد کل طبقات و طبقات زیر زمین) ارائه شود.
8-    درصورتی که سازه نگهبانی خارج از کتاب اصول و مبانی گود برداری و سازه نگهبان طرح شود بایستی به همراه فرم های چک لیست، دفترچه طراحی نیز ارائه گردد.

در صورتی که جهت صدور پروانه به ارائه گزارش ژئوتکنیک  الزامی باشد، بایستی پارامترهای مکانیک خاک از گزارش ژئوتکنیک استخراج شود و در صورتی که خطر گود بر اساس مبحث هفتم زیاد و بسیار زیاد باشد، طراح باید گزارش و نقشه های پایدارسازی و مسئولیت طراحی را طی یک قرار کتبی به شرکت خدمات فنی آزمایشگاهی ژئوتکنیک دارای صلاحیت محول نماید.


برای دریافت فایل  چک لیست مشخصات گود برداری وسازه نگهبان کلیک کنید

برچسب ها

نشریه نیارش

آب و هوا

همایش ها

اوقات شرعی